next2wine logo

כיצד להתחיל ולהקים אוסף יין

כיצד להתחיל ולהקים אוסף יין

אז החלטתם לפתוח אוסף יין. רעיון טוב! הפעלת אוסף יין לא פירושה פשוט לצאת ולקבל יין. בעוד שתוכל להתחיל לקנות יין ללא טיפול, התכנון יאפשר לך לקבל אוסף עשיר וגדל עם מגוון רחב. התחלה יכולה להיות משימה מוחצת, לכן יצרנו מדריך פשוט לפיתוח אוסף שתהיו גאים להשוויץ בו.

אחסון יין

לפני שתחשבו בכלל על רכישת יינות, עליכם לקחת בחשבון את שטח האחסון והקיבולת שלכם. בנוסף, אחסון נכון של היינות שלך לא רק יבטיח שימור יינות היישון שלך אלא גם יאפשר לך להגיש את היינות שלך בטמפרטורה המושלמת. קביעת אחסון היין שלך היא הצעד הראשון המהותי לפתיחת אוסף יין ולדעתנו פתרון האחסון המתחיל הטוב ביותר הוא מקרר יין.

קיבולת

מקרר יין הוא אמצעי משתלם ויעיל ליצירת הסביבה האידיאלית לאחסון יינות מתיישנים ויינות להגשה. הם מגיעים גם במגוון סגנונות ויכולות שיתאימו לביתך ולאוסף שלך. 

שמירה

בקרת טמפרטורה:

בקרת טמפרטורה היא מהותית להגנה על יינות היישון שלך! אתה רוצה לשמור על טמפרטורה קבועה בין 50° ל -59° להגשה או לשימור היינות שלך. קרא את המאמר שלנו על טיפים לשמירה על קירור היין. אפילו התנודות הקטנות ביותר בטמפרטורה עלולות להזיק ליישוניים מכיוון שככל שהם מתבגרים הם נעשים עדינים יותר. האמצעי החסכוני ביותר לאחסון ושמירה על טמפרטורה עקבית עבור היינות שלך הוא רכישת מקרר יין באיכות גבוהה. 

אספני יין רציניים צריכים לשקול מקרר יין דו-אזורי, במקררי יין אלה יש שני אזורי בקרת טמפרטורה עצמאיים במקרר אחד. זה מאפשר לך לחסוך מקום אך לאחסן כראוי את היינות בטמפרטורה המתאימה ומאפשר לך לארגן את אוסף היין שלך. תוכלו לארגן את היינות לפי לבנים ואדומים או לפי יינות להגשה ויינות לשימור.

לחות:

מלבד שמירה על טמפרטורות עקביות, לחות חיונית לשימור יין. לחות נכונה מונעת מהתייבשות הפקק. כדי להשיג לחות מושלמת, קשה מאוד ויקר לתחזוקה אם לא משתמשים במקרר יין. הלחות שלך צריכה להיות בסביבות 70%, אשר ישמר על ידי מקרר היין שלך.

אור ורעידות:

אור יכול לפגוע ביינות באותה מידה כמו טמפרטורות משתנות. הקרינה מאור UV יכולה לשנות באופן דרמטי את הטעמים ביינות שלך, ולכן בקבוקים רבים מכילים גוון שיעזור לסנן את האור. אור UV יכול לפרק את הניחוחות העדינים שביין שלך. מקררי יין כוללים דלת מסנן זכוכית UV כדי להגן על היין מפני קרני UV מזיקות.

בנוסף, סיבה המוערכת לעתים קרובות להידרדרות היין היא תנועה ורעידות. אפילו רעידות קטנות יכולות להשפיע על היווצרות משקעים, מה שמשאיר חלקיקים תלויים ביין שלך. זה ישפיע על הניחוחות והטעמים שביין שלך, אז אתה רוצה להבטיח שמקרר היין שלך יש פעולה שקטה ומינימום רעידות. בנוסף, המדפים שלך יכולים להשפיע על כמות התנועה שהיינות שלך ייחשפו אליהם. מדפים מערסלים ומדפי גלישה קלים יעזרו למזער את התנודות ותנועות פתאומיות.

בחירת יינות

לא כל היינות נוצרים שווים ונוכל להמשיך ולבחור כיצד לבחור יינות, אך הנה כמה הנחיות כלליות שיעזרו לך. באמצעות גישה של שלוש שכבות, תוכלו ליהנות ולהגדיל את אוסף היין שלכם.

דרגה 1 – יינות להנאה

אלה יינות שמוכנים ליהנות ברגע שאתה רוכש אותם ויין שתשתה באופן קבוע. יינות אלה גם לא נועדו להתיישן והם כבר בשיאם ברכישה.

דרגה 2 – יינות ליישון

ליינות אלה יש פוטנציאל להעריך ערך לאורך זמן והם ייהנו מדי פעם. שקול אלו יינות אירועים מיוחדים שלך הדורשים זמן יישון מינימלי ויהיו בשיאם רק בעוד מספר שנים.

דרגה 3 – יינות להשקעה

אלה התכשיטים המיוחדים באוסף שלך ותרצה להשאיר אותם להיות זמן רב ככל האפשר. יינות יקרים ועדינים אלה יהפכו לעשירים ובעלי ערך רב יותר לאורך זמן ממושך.

הימנע מזיופים

כשאתה רוכש בקבוק יין יוצא דופן באמת, ודא שהבקבוק שלך אינו מזויף. זה אולי מזעזע לשמוע אבל יש בקבוקי יין מזויפים שמנסים לחקות את מיטב תווי היין הבצירניים. להלן מספר טיפים כלליים למניעת הונאה:

בדוק את התווית

תוויות יין אולטרה-וויט הוצגו בשנת 1957. יש לבדוק כל יין הטוען כי הוא מבוגר מזה, אם התווית זורחת באור כחול. אם כן, רוב הסיכויים שמדובר בבקבוק מזויף.

חפש משקעים

יינות אדומים מיושנים מכילים משקעים מכיוון שמשקעים נבנים בהכרח לאורך זמן. כל יין וינטאג' חסר כל משקעים צריך לעורר אזעקה. היה עדין מאוד עם הבקבוק בעת בדיקת משקעים. אל תנערו או תסיסו את המשקעים יותר מדי, אלא ראו אם למשקע יש תנועה אליו. אם המשקעים לא זזים, זה עשוי להיות סימן לחיקוי.

חפש חמצון תוויות 

בקבוקי יין ישנים צריכים להיות בעלי תווית מחומצנת באופן עקבי בכל התווית. טכניקות הטעיה ליצירת שווא של תוויות מחומצנות כוללות מכתים טבק, טפט חול ואפילו אפיית תנור, מה שמוביל לעיתים קרובות למראה אחיד לצביעת התווית.

בדקו את הפקק

הזייפנים ירחיקו עד להחלפת פקקי יין כדי ליצור את הרושם שהבקבוק אותנטי. חולץ שעם בעל שני שיניים ישאיר חריצים על הפקק. בדוק אותם בקפידה לגבי פרטים חשודים.

ארגון אוסף היין שלך

ככל שהאוסף שלך גדל, תרצה אמצעי לעקוב בקלות אחר כל היין שיש לך ואילו יש לך לשתות. לא רק שזה חשוב לשפיות שלך, אלא גם יעזור לך לעקוב אחר ההשקעה שלך. אלה הטיפים שלנו כדי לשמור על האוסף שלך מאורגן:

עקוב אחר תוחלת החיים של כל בקבוק

העריך מתי הבציר יהיה בשיאו ותעד תאריך לשתייה או מכירה. אנו ממליצים לשמור יומן או גיליון אלקטרוני של האוסף שלך עם תאריכים לכל אחד מהיינות שלך.

לעולם אל תיתן לאורח שלך לחכות

מלאי זה יעזור לך גם לעקוב אחר היינות המוכנים שלך לשתייה, כך שלעולם לא תצטרך לחפור באוסף שלך כדי למצוא בקבוק לשתיה. כמו כן, תמיד תוכלו לבחור מבחר יין שניתן לשתות.

הגן על ההשקעה שלך

מקרר היין שלך עוזר לך להגן על נכסים יקרי ערך מפני נסיבות בלתי צפויות, כמו שריפות, רעידות אדמה, שיטפונות ואסונות טבע אחרים.