next2wine logo

מה ההבדל בין אחסון יין לטווח ארוך לבין אחסון יין לטווח קצר?

אחסון יין

אחסון יין לטווח קצר

כמה זמן אתה מתכנן לאחסן את היין שלך ישפיע על איזו שיטת אחסון יין אתה משתמש. אחסון יין לטווח קצר מוגדר בדרך כלל על ידי צריכת יין תוך 6 חודשים מרגע הרכישה. בקבוקי יין המונחים באחסון לטווח קצר הם יינות שתרצו לשתות זמן קצר לאחר הרכישה או בקבוקים שהסרתם מאחסון לטווח הארוך לצורך נגישות נוחה. למרות שאינך מתכנן לאחסן או ליישן לטווח ארוך עם יינות אלה, חשוב עדיין לאחסן את היין שלך בתנאים הדומים לאלה הנחוצים לאחסון ארוך טווח כדי להבטיח את איכות היין שלך.

תנאים אידיאליים לאחסון יין לטווח קצר

התנאים האידיאליים יכללו אחסון בסביבה בה הטמפרטורה תנודה מעט ככל האפשר, ובאופן אידיאלי, הטמפרטורה נעה בין 50 ° -59 ° פרנהייט. אמנם אתה לא בהכרח מיישן יינות קצרי טווח אלה, אך טמפרטורה יציבה חשובה כדי להגן על יין מפני יישון מוקדם שנגרם כתוצאה מתנודות טמפרטורה קיצוניות. בנוסף, תרצו שהסביבה הזו תהיה נטולת רטט ונטולת ריח. יתר על כן, יש לאחסן יין תמיד בצדו כדי להבטיח שהפקק נמצא במגע מתמיד עם היין ובכך אטום כראוי.

היכן לאחסן יין לטווח קצר

כדי ליצור סביבה עקבית לאחסון יין וכדי לשלוט בכמה מהגורמים שכבר דנו בהם כמו לחות, טמפרטורה וחשיפה לרטט, מקררי יין הם אפשרות מצוינת לאחסון יין לטווח קצר. ידידותי לתקציב ומוצעים בגדלים נוחים, מקררי יין שומרים על יינותיכם מפני רטט, מאחסנים בקבוקי יין על צדיהם כך שהפקקים יהיו בקשר מתמיד עם היין ויישארו לחים, והיינות שלכם יהיו בטוחים ונטולי ריח.

אם אינכם מוכנים לרכוש מקרר יין, חפשו אחר מקום בביתכם קריר וחשוך כמו ארון או מרתף. אם הוא נשמר בקופסה או על מתלים בצדדים, יין בטווח הקצר יהיה בטוח. עם זאת, לפני ההגשה יהיה עליכם להביא את היין לטמפרטורת הגשה נכונה.

אחסון יין לטווח ארוך

אחסון יין ארוך טווח מורכב מיין שרוצים לאחסן יותר מ- 6 חודשים. חלק מהיין מסתיים באחסון לטווח ארוך יותר בגלל כמות עצומה. נניח שקניתם מספר בקבוקי יין ביקב מועדף במהלך הסיור האחרון שלכם. אמנם אתה לא בהכרח מיישן את הבקבוקים האלה, אבל אתה יודע שהם לא ייצרכו כולם תוך 6 חודשים. כדי לאחסן יינות אלה תרצו למקם אותם באזור שבו מורכבות הטעם האמיתית שלהם תישאר טעימה בשנה מעכשיו כמו שהבאתם אותה הביתה לראשונה. או אולי תוכניות האחסון ארוכות הטווח שלך כוללות הזדקנות במשך שנים או אפילו עשרות שנים. אם זה המקרה תרצו לשים לב במיוחד לתנאים בהם מאוחסנים בקבוקים אלה.

תנאים אידיאליים לאחסון יין לטווח ארוך

תנאי אחסון יין מושלמים לטווח הארוך כוללים מיקום חשוך עם טמפרטורה יציבה נמוכה, לחות גבוהה וללא רעידות. בעוד שבקבוקי יין מצוידים בזכוכית מוגנת אולטרה סגולה, חשיפה לטווח הארוך לאור עדיין יכולה להשפיע לרעה על היין שלך. בנוסף לסביבות חשוכות, טמפרטורה יציבה נמוכה אי שם בין 50 ° ל 55 ° היא אידיאלית לאחסון ארוך מ- 6 חודשים. טווח זה הוא הטמפרטורה האידיאלית למניעת התקלקלות היין ולהתיישנותו בחן. אם הטמפרטורה נמוכה מדי, היין יישמר אך צמיחתו וטעמו יהיו מעוכבים. אם הטמפרטורה גבוהה מדי, היין יתיישן בטרם עת. אם למיקום שלך יש טמפרטורה הנעה בין שני הקצוות האלה, ובכן אתה באמת בבעיה! אזור של לחות גבוהה הוא גם המפתח לאחסון לטווח ארוך. איפשהו בסביבות 70% ואפילו יותר הוא אידיאלי למצבי אחסון ארוכים יותר, מכיוון שהוא מונע מהתייבשות הפקקים ושומר על בעיות אידוי. לבסוף, יש להציע סביבה נטולת רטט לשימור יין ארוך טווח, מכיוון שתנועה מפריעה לתהליך היישון של היין.

היכן לאחסן יין לטווח ארוך

אז אינך בעלים של טירה בצרפת עם מרתף שסביבתו באופן טבעי עונה על כל הדרישות שלמעלה? אל תדאג, אתה כמו הרוב! כיום לאניני טעם של יין בכל הרמות ובכל התקציבים היכולת לשחזר את התנאים המושלמים לאחסון יין לטווח הארוך בבתיהם. 

מקררי יין הם אפשרויות נהדרות עבור אנשים עם תקציב או אנשים עם צרכים מרחביים שונים. בדיוק כמו שמקררי יין הם אידיאליים לאחסון יין לטווח קצר, הם משלימים אחסון לטווח ארוך יותר, שכן הם מציעים את הטמפרטורה הנכונה והיציבה הנחוצה לאחסון ארוך טווח ללא רעידות, והם מצוידים בדלתות מלאות או בדלתות זכוכית אשר בעלי הגנה אולטרה סגולה מובנית. החיסרון היחיד של מקררי יין הוא שקיבולת הבקבוק שלהם עשויה שלא להיות גדולה מספיק עבור חלק מהאספנים, ורבים מהמקררים אינם מצוידים בלחות האידיאלית לאחסון ולהזדקנות ארוכת טווח. ניתן לקרוא פה על מקררי יין גדולים.

מרתפי יין, לעומת זאת, מציעים את הסביבה המושלמת לחלוטין לאחסון יין לטווח הארוך וליישון יין במשך עשרות שנים. עם עץ מגן או זכוכית, אור לעולם אינו מהווה בעיה. הטמפרטורה נשמרת תמיד על 50 ° -55 ° האידיאלי, ואולי הכי חשוב, מרתפי יין יבטיחו את הלחות בתוך היחידה בדיוק. יתר על כן, הם מציעים קיבולת גדולה של בקבוק יין והזדמנות נרחבת להרחיב את האוסף שלך.